Online tréninky

Děkujeme za tolik hezkých a podporujících slov. Jen vy jste naším hnacím motorem! Tým tvoříme všichni společně a my si toho vážíme.

Za vedení DANCE EB MgA. Tereza Fridrichová Broukalová a Bc. Edita Broukalová

CHCETE VIDĚT, JAK PROBÍHAJÍ NAŠE ONLINE HODINY? SLEDUJTE NÁS NA NAŠICH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH, KAM PRAVIDELNĚ VKLÁDÁNE NOVINKY, VIDEA A FOTKY :) 

I v této době se k nám můžete přidat! Napište nám na editadanceeb@seznam.cz Neváhejte a dostávejte svojí denní dávku tance a pohybu, který děti a dorost tak moc potřebuje !  


Jaké prostředky používáme? Prvních 14 dnů jsme využívali Microsoft teams, který byl zdarma, program nám ale nestačil při plném zatížení přenosu a kvalita byla nedostačující. Již 6 měsíců investujeme každý měsíc do aplikace ZOOM v plné možné placené verzi. Kvalita přenosu musí odpovídat kvalitě naší práce. Každý trenér má svůj vstup a platíme ho i hostujícím trenérům. Přes ZOOM trénuje v této chvíli 11 týmů DANCE EB. Máme stálý rozvrh, děti mají v týdnu pevně stanovené lekce a tréninkový řád. Každý taneční styl má svůj den a čas, jedná se o téměř totožný, jako kdybychom trénovali v tělocvičně. Tanečníci musí na online trénink přijít v týmovém oblečení, učesaní, připraveni včetně pití a tanečních potřeb, které danou hodinu potřebují. Jsou hodnoceni, dostávají zpětnou vazbu, domácí úkoly (vyhodnocujeme je), výzvy, soutěžíme, odměny formou barevných kamínků, které poté smění za dáreček. V neposlední řadě tanečníky chválíme! Je moc důležité tanečníky ujišťovat, že jejich připojení se na online trénink je správné a chvályhodné. Dáváme jim najevo, že nevidět se osobně není překážkou a online prostředí kontakt, na který jsou zvyklí, prostě musí zastoupit. Týmy dětí od 8 let mají své skupiny (Whatsapp, Messenger atd.), kde jsou s trenérkami v denním kontaktu, povídají si s nimi o běžném životě, zde zasílají úkoly, jejich úspěchy i neúspěchy a trenérky jim individuálně odpovídají a opravují jim taneční prvky a choreografie. S tanečníky si vždy před zahájením tréninku povídáme nebo se mohou ptát trenérů na věci, které je zajímají. Toto je také běžná praxe v hodinách v tělocvičně, snažíme se tedy zachovat co nejvíce charakteristických znaků běžných tréninků. 

Kvalita hodin- trenéři? Lekce vedou naši stálí lektoři. Abychom tanečníky nenudili stereotypem, každých 14 dnů si zveme na různé taneční lekce trenéry z jiných týmů. Hostující trenéři jsou ze všech tanečních odvětví. Tanečníci si tedy vyzkouší i styly, na které by jinak běžně do hodiny nešly. Spolupracujeme již několik mesíců s Fuego Říčany, TVT Motion Mnichovice, TS D.A.R. Praha, Lukáš Blažek (divadlo Broadway Praha) Šárka Hesová- TŠ Hes Praha, ze zahraničí učí Dora Solařová (Amsterdam Dance Center) a jiní. 

Kolik online lekcí již máme za sebou? Počty jsou zaznamenány pro představu od 10. října-29. března.

95 plnohodnotných tanečních lekcí / 24 týdnů / 6 měsíců /. Pravidelně zasíláme i předtočené hodiny pro určité lekce s tanečníky- 38 předtočených tréninkových videí.
Trenéři a vedení se pravidelně v měsíci vzdělává na online seminářích pořádaných tanečními asociacemi, pod které DANCE EB spadá. Jsou na témata o úpravě taneční sezony a taneční témata jako taková. Z valné části se jedná ale o psychologická setkání k podpoře sportovní činnosti u dětí a samotných trenérů, aby nedocházelo k vyhoření a zánikům sportovních klubů. 
Taktéž jsme se v zimě účastnili online tanečních soutěží! Hned dvě tanečnice si "odvezly" medailová ocenění - 1. a 2. místo. V současné době se připravujeme na další 2 online taneční soutěže. Tak držíme palce, aby jejich uspořádání nic nebránilo a mohly se konat i takto na dálku.

Co se nám během online lockdownu podařilo? Udržet ve studiu naprostou většinu tanečníků, udržet 90% úspěšnou docházku na onlinech, přijmout nové členy! (6 tanečnic). Hojné účasti se těší i cvičení pro maminky, je zde skvělá parta a tréninky jsou nejen o cvičení, ale i o vzájemné psychické podpoře žen a maminek v této době. Otevřít nový taneční kurz- mažoretky s hůlkou. V onlinové době jsme dokázali nabídnout novinku a přilákat tak nové tanečníky a motivovat již docházející novým stylem. Lekce baton (tanec s hůlkou) vyučuje vicemistryně Evropy a několikanásobná mistryně ČR, již interní lektorka DANCE EB a to od srpna 2020. Studio zakoupilo hůlky a rozjeli jsme to ve velkém. V této chvíli máme 2 týmy baton tanec s hůlkou a to kadetky (20 dětí) a juniorky/seniorky (15 tanečnic)! Stepařským týmům jsme na podzim pořídili nové stepovací desky, které děti v současné chvíli využívají doma na online lekce. Každý tanečník tedy obdržel svou vlastní stepovací desku a může trénovat kdekoli, což je v domácím prostředí u stepu obrovským benefitem.